امروز :
سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۳۹۷
ساعت :

فرهنگسرای ایثار


برنامه ریزی و توسعه شهرهای جدید از جمله اهداف بلندمدت مدیران در حوزه شهری می باشد. ایجاد شهرهای جدید علاوه بر آبادانی مستلزم فراهم نمودن امکانات آموزشی، فرهنگی، ورزشی می باشد تا بستری باشد برای شناخت و پرورش استعدادها در تمامی زمینه ها.
در همین راستا شهرداری شهریار پس از تاسیس شهر جدید اندیشه مبادرت به ساخت فضای آموزشی جهت ارتقای سطح فرهنگی و آموزشی شهروندان نمود. بدین منظور فرهنگسرای ایثار اندیشه در سال 1375 تاسیس و فعالیت خود را به صورت رسمی تحت پوشش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اداره می شد.
با رشد روز افزون جمعیت در شهرهای جدید و نیاز شهروندان به فضاهای آموزشی، تمامی فعالیت های فرهنگسرای ایثار در سال 1387 به شهرداری شهریار و اداره آن به معاونت فرهنگی و اجتماعی واگذار گردید. تا این مرکز علاوه بر ایجاد زیرساخت های شهری ایجادفضاهای آموزشی را نیز بر عهده بگیرد.
فرهنگسرای ایثار با 6 کلاس آموزشی، سالن اجتماعات با متراژ 250 متر و با گنجایش 125 نفر (در حال بازسازی و مرمت) و دارای کتابخانه ای به متراژ 700 متر و با 14000 جلد کتاب و فضای باز و محوطه 2250 متر، مطلوبترین فضاهای آموزشی و خدماتی را در اختیار شهروندان قرار داده است.
در خصوص نحوه تعامل هر چه بهتر فرهنگسرا با شهروندان و سیر حرکتی فرهنگسرا در تشکیل کلاس های آموزشی، فرهنگی و هنری تلاش های فراوانی شده است.

فرهنگسرای ایثار