امروز :
سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۳۹۷
ساعت :

واحد اجتماعی معاونت فرهنگی و اجتماعی با هدف رشد و اعتلای بنیان خانواده و شناخت و تعالی اصول تربیتی فرزندان که نسل بعدی جامعه را تشکیل می دهند و همچنین توسعه فرهنگ شهر نشینی شکل گرفت و سعی بر آن دارد تا با برگزاری همایش ها، مسابقات و نمایشگاه های مذهبی و اجتماعی اهداف خود را بهبود ببخشد.

این بخش از بدو تاسیس خود در صدد بوده که سیاست ها و اهداف خود را به بهترین شکل ممکن اجرا نماید و تا حد بسیار زیادی نیز موفق عمل کرده و این موفقیت را می توان از آمار برگزاری همایش ها و میزان استقبال مردم از آن سنجید.

از سال 1386 تاکنون این بخش به طور فعالانه در خدمت شهروندان بوده و به برگزاری مراسم های مختلف پرداخته که برخی از آنها تاکنون هر ساله برگزار شدند و هر سال نیز مورد استقبال مخاطبان خاص خود قرار گرفته اند. مسابقات قرآنی، محافل انس با قرآن، فعالیت هایی برای کودکان و نوجوانان و مسابقات شادی چون آشپزی و شیرینی پزی از این دست برنامه هایی هستند که هر ساله برگزار می شوند.

واحد اجتماعی معاونت فرهنگی و اجتماعی


همچنین برگزاری همایش های متعدد از دیگر وظایف این واحد می باشد. از این نمونه گردهمایی ها می توان به همایش های مذهبی در مورد عید غدیر، شخصیت شناسی ائمه اطهار و ...، همچنین موضوعات اجتماعی چون رفتار متقابل زوجین، نحوه ی رفتار والدین با فرزندان، رازهای موفقیت در زندگی، شغل، تحصیل و همچنین آسیب شناسی انحرافات جنسی ... اشاره نمد که با حضور سخنرانان برجسته و متخصص در زمینه های گوناگون به ارائه ی راه کارهایی برای مشکلات و آسیب ها پرداخته شد.